Življenjska doba se podaljšuje, s tem pa pridejo vedno bolj do izraza degenerativni procesi, predvsem ateroskleroza (poapnenje žil). Skupaj z drugimi dejavniki tveganja (stres, premalo telesne aktivnosti,nezdrava prehrana,kajenje, debelost, sladkorna bolezen) povzroča predvsem težave kot sta anginea pektoris in njena skrajna oblika, srčni infarkt.
Zdravljenje in rehabilitacija bolnikov s srčno-žilnimi boleznimi doživljata v zadnjih letih veliko ekspanzijo. Hitro ukrepanje ob pojavu srčno-žilnih dogodkov, nova zdravila ter zgodnejša in intenzivnejša rehabilitacija dajejo odlične rezultate, izboljšajo kakovost življenja bolnikov in jim omogočijo vzpostavitev telesnega, duševnega in socialnega ravnovesja.
Zavedati se moramo, da rehabilitacija bolnikov s srčno žilnimi boleznimi poteka vse življenje. Kombinacija blagodejnega vpliva naravnih zdravilnih dejavnikov, telesne vadbe, zdrave prehrane in izobraževalnih aktivnosti, ki potekajo pod budnim očesom strokovnjakov in z najsodobnejšo opremo, bolniku omogočajo krepitev in ohranjanje fizičnih in psiho-socialnih sposobnosti, nujnih za kakovostno in aktivno življenje.